Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2000 h nalotu PKW OIR Kuwejt

Lotnictwo wojskowe, 09 sierpnia 2017

Upłynął zaledwie rok od pierwszego lotu Polskiego Kontyngentu Wojskowego Kuwejt, a już w piątek 4 sierpnia, podczas kolejnego lotu bojowego polscy piloci przekroczyli 2000 h nalotu w ramach operacji Inherent Resolve.

W ciągu roku działania polskie F-16 wylatały 2000 h wspierając operację Inherent Resolve / Zdjęcie: PKW OIR Kuwejt

Po zakończonym, ponad 5-godzinnym jubileuszowym locie, na płycie lotniska na pilotów czekali dowódca PKW OIR Kuwejt ppłk pil. Łukasz Piątek wraz z oficerem operacyjnym, oficerem wychowawczym, dowódcą zespołu obsługi technicznej i ekipą techników. Już po lądowaniu wszyscy złożyli pilotom gratulacje i tradycyjne życzenia tylu samo lądowań ilu startów.

W operacji Inherent Resolve, bierze udział 150 żołnierzy Sił Powietrznych i 4 cztery wielozadaniowe samoloty bojowe F-16. PKW OIR Kuwejt prowadzi rozpoznanie lotnicze na rzecz sił międzynarodowej koalicji, realizujących zadania skierowane przeciwko tzw. państwu islamskiemu w przestrzeni powietrznej Republiki Iraku i nad terenem kontrolowanym przez tzw. państwo islamskie. Działania prowadzone przez polskich żołnierzy trwają nieprzerwanie 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu (Zmiana dowództwa w PKW Kuwejt, 2017-07-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.