Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie PKW Rumunia

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 sierpnia 2017

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii przygotowują się do rozpoczęcia szkolenia w strukturze wielonarodowej batalionowej grupy bojowej.

Ponad 220-osobowy kontyngent tworzony jest na bazie 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Pozostaje on uzupełniony specjalistami z innych instytucji i jednostek wojskowych, głównie 10. Brygady Logistycznej i 11. batalionu dowodzenia / Zdjęcie: st. szer. Jacek Rok, 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana

Wraz z początkiem lipca PKW Rumunia zameldował gotowość do szkolenia. W pierwszym etapie polscy żołnierze przechodzą zajęcia taktyczne mające na celu sprawdzenie procedur obowiązujących podczas prowadzenia działań regularnych i w sytuacji wystąpienia zagrożeń niesymetrycznych (Przemieszczenie komponentów PKW Rumunia, 2017-06-19).

- Środowisko naturalne Rumunii znacznie różni się od tego, w którym dotychczas działali nasi żołnierze. Lipcowe i sierpniowe szkolenie pozwoliło nam sprawdzić umiejętności prowadzenia obrony oraz natarcia w terenie lesisto-pagórkowatym - opisuje cele szkoleniowe dowódca kompanii, por. Bartosz Czeremski.

Dotychczasowe działania miały za zadanie przygotowanie kompanii zmotoryzowanej do wejścia w kolejny etap. Jest nim wielonarodowe szkolenie poligonowe, które rozpocznie się 27 sierpnia. - Szkolenie taktyczne stworzyło nam warunki do sprawdzenia nie tylko umiejętności taktycznych, ale również do przygotowania psychofizycznego żołnierzy. Wysokie temperatury nie są naszym sprzymierzeńcem. Jednak z każdym odbytym szkoleniem stanowią dla nas coraz mniejsze ograniczenie - powiedział zastępca dowódcy kompanii, por. Dariusz Laskowski.

Na podstawie informacji por. Weronika Milczarczyk, 17. WBZmech.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.