Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikacja batalionowej grupy bojowej

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 05 września 2017

Rozlokowana na Łotwie Wielonarodowa Batalionowa Grupa Bojowa pod dowództwem kanadyjskim osiągnęła pełną gotowość operacyjną. Wyznacznikiem osiągnięcia zamierzonych celów było uzyskanie certyfikacji podczas ćwiczeń prowadzonych na poligonie Adazi w dn. 20-27 sierpnia.

Wielonarodowa Batalionowa Grupa Bojowa pod dowództwem kanadyjskim, w składzie której funkcjonują żołnierze PKW Łotwa, osiągnęła pełną gotowość operacyjną / Zdjęcie: Archiwum eFP BG, DO RSZ

W trakcie ćwiczenia sprawdzeniu podlegało m.in. działanie kompanii czołgów Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa w ubezpieczeniu marszu jako szpica czołowa i prowadzenie działań opóźniających. Ocenie podlegało także funkcjonowanie w czasie oddziaływania nieprzyjaciela poprzez ostrzał artylerii, użycie broni masowego rażenia i środków napadu powietrznego.

Certyfikację Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej poprzedziło szkolenie poligonowe, którym uczestniczyli żołnierze kontyngentów wojskowych z Kanady, Polski, Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii. Wojskowi sprawdzani byli z umiejętności wykonywania natarcia, prowadzenia obrony, luzowania oddziałów sojuszniczych i przejścia przez ugrupowanie wojsk sprzymierzonych (Szkolenie kompanii czołgów na Łotwie, 2017-08-08).

PKW Łotwa tworzy 170-osobowy zespół ze składu 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy, który funkcjonuje w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim. Grupa liczy ok. 1000 żołnierzy z Kanady, Polski, Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii. Brygada z Braniewa skierowała na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowi 14 czołgów PT-91 Twardy i wozy dowodzenia (Pożegnanie PKW Łotwa, 2017-05-30).

Na podstawie informacji kpt. Przemysława Branta, DO RSZ


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.