Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Perlan 2 z nowym rekordem

Lotnictwo cywilne, 06 września 2017

Airbus Perlan Mission II, pierwsza na świecie inicjatywa wysłania szybowca na granicę przestrzeni kosmicznej, zapisała się w historii. Perlan 2 wzniósł się na wysokość 52 172 stóp (15 902 m) nad Patagonią w Argentynie i ustanowił nowy światowy rekord wysokości lotu szybowca.

Ostatecznym celem Projektu Perlan jest osiągnięcie wysokości 90 000 stóp (27 500 m), światowego rekordu wysokości lotu stałopłata (z silnikiem lub bez) / Zdęcie: Airbus

Załoga w składzie pierwszy pilot Jim Payne i drugi pilot Morgan Sandercock wykonała 4 września historyczny lot Perlanem 2 startując z międzynarodowego portu lotniczego Comandante Armando Tola w El Calafate w Argentynie. Piloci pobili poprzedni rekord 50 727 stóp (15 461 m) ustanowiony przez Einara Enevoldsona, założyciela Projektu Perlan i głównego sponsora projektu Steva’a Fossetta w Perlanie 1m, który nie miał ciśnieniowanej kabiny.

Airbus Perlan Mission II to inicjatywa wysłania szybowca na granicę przestrzeni kosmicznej z wykorzystaniem prądów wznoszących w fali górskiej pozwalających osiągnąć granice stratosfery. Występują one kilka razy w roku, znacznie nasilając się w niektórych regionach położonych w pobliżu biegunów. Obszar wokół El Calafate, otoczony argentyńskimi Andami, to jedno z tych nielicznych miejsc, w których wstępujące prądy powietrzne mogą sięgać stratosfery.

Perlan 2 jest unikatowym szybowcem do badań naukowych, a podczas każdego lotu wykonywane są eksperymenty związane z tak różnorodnymi zagadnieniami, jak czynniki wpływające na zmiany klimatu albo wpływ promieniowania na pilotów na dużych wysokościach.

Po zakończeniu sezonu szybowania na falach górskich w Argentynie, Airbus Perlan Mission II powróci do Minden w Nevadzie, gdzie zespół ochotników zmodyfikuje i ulepszy Perlana 2 na podstawie informacji zgromadzonych podczas tegorocznych lotów próbnych. Ostatecznym celem Projektu Perlan jest osiągnięcie wysokości 90 000 stóp (27 500 m), światowego rekordu wysokości lotu stałopłata (z silnikiem lub bez, Perlan 2 przed rekordem?, 2017-07-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.