Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót USS Columbus

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 września 2017

Amerykański atomowy okręt podwodny USS Columbus powrócił do bazy morskiej na Hawajach po zakończeniu półrocznej misji bojowej na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego.

USS Columbus w bazie morskiej Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach po zakończeniu misji bojowej / Zdjęcie: USN

USS Columbus (SSN 762), typu Los Angeles, wszedł do Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach przed kilkoma dniami. Załoga okrętu zakończyła 6-miesięczną misję bojową. Przez ostatnie pół roku amerykański OP przemierzał Ocean Spokojny, prowadząc różnorodne działania operacyjne. W tym czasie USS Columbus przeszedł ok. 63 tys. km i odbył cztery wizyty portowe, w tym. w Singapurze i na Guam.

Latem US Navy zleciła grupie stoczniowej Huntington Ingalls Industries przeprowadzenie przeglądu remontowego USS Columbus (Przegląd remontowy USS Columbus, 2017-07-05). Prace mają zostać wykonane w stoczni Newport News Shipbuilding z Wirginii i obejmą ocenę stanu poszycia kadłuba i kiosku, a także funkcjonowania podstawowych systemów pokładowych. Producent dokona też naprawy lub wymiany niesprawnego wyposażenia, w tym elementów układu napędowego, urządzeń obserwacyjnych, zestawów łączności radiowej i modułów nawigacji

USS Columbus jest 51. atomowym okrętem podwodnym typu Los Angeles zbudowanym dla US Navy. Przyjęto go do służby w lipcu 1993. Jednostka stacjonuje w Pearl Harbor na Hawajach. W przyszłości OP tego typoszeregu zostaną zastąpione przez nowocześniejsze okręty typu Virginia (Wodowanie USS Indiana, 2017-06-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.