Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie ogniowe pododdziałów 25.BKPow.

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 20 września 2017

W ramach ćwiczenia Serwal-17 pododdziały 25. Brygady Kawalerii Powietrznej przeprowadziły na poligonie w Wędrzynie zajęcia ogniowe.
Poddziały 25. Brygady Kawalerii Powietrznej ćwiczyły na poligonie w Wędrzynie / Zdjęcia: szer. Agnieszka Grzelak, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

Ćwiczenia rozpoczął przelot pary samolotów wielozadaniowych F-16 ze składu 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Ich zadaniem było udzielenie wsparcia lotniczego dla ćwiczącego komponentu lądowego. Podobne działania wykonały załogi śmigłowców Mi-17 z 1. dywizjonu lotniczego, które wsparły szkolących się żołnierzy, niszcząc cele naziemne za pomocą przenoszonych systemów uzbrojenia (Szkolenie 1. dywizjonu lotniczego, 2017-06-08).

Następne etapy szkolenia ogniowego prowadzili wojskowi z 1. batalionu kawalerii powietrznej z Leźnicy Wielkiej. Kawalerzyści wykonali strzelania m.in. z wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike, a także moździerzy i broni etatowej.

Po unieszkodliwieniu nieprzyjaciela szwadronowa grupa bojowa pod dowództwem por. Dawida Druszcza desantowała się z pokładu śmigłowca transportowego Mi-17. Następnie jej żołnierze przystąpili do kierowania ogniem na Pasie Ćwiczeń Taktycznych Trzemeszno.

Na podstawie informacji por. Michała Kolada, 25. BKPow.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.