Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ATHENA zestrzeliwuje cele

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 22 września 2017

W sierpniu na poligonie rakietowym White Sands w stanie Nowy Meksyk specjaliści US Army Space and Missile Defense Command i Lockheed Martina przeprowadzili próby użycia lasera ATHENA (Advanced Test High Energy Asset) przeciwko bezzałogowym statkom latającym. W trakcie testu zestrzelono 5 celów powietrznych MQM-170C Outlaw.

MQM-170C Outlaw trafiony promieniem lasera ATHENA / Zdjęcie: Lockheed Martin 

MQM-170C Outlaw ma rozpiętość 4,9 m i długość 2,7 m. Może poruszać się z maksymalną prędkością ponad 230 km/h (typowa prędkość przelotowa to 110-150 km/h) i operować na maksymalnej wysokości 4877 m.

W trakcie prób promień lasera powodował zniszczenie struktury usterzenia MQM-170C, efektem czego była utrata sterowności bezzałogowca, który następnie rozbijał się o ziemię.

W trakcie prób lasera ATHENA zestrzelono 5 celów powietrznych

Jak stwierdził po próbach przedstawiciel Lockheed Martina, dowiodły one skuteczności lasera ATHENA przeciwko bezzałogowym statkom latającym, potwierdzając założenia poczynione na bazie wcześniejszych testów, z użyciem celów nieruchomych. Wyniki prób pozwolą na opracowanie skutecznej broni laserowej, chroniącej żołnierzy przed atakiem poważniejszych zagrożeń z jeszcze większego dystansu (ATHENA zatrzymała samochód, 2015-03-05).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.