Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gra wojenna LITPOLUKRBRIG

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 28 września 2017

Sztab Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady zakończy planowanie działań w ramach Operacji Wsparcia Pokoju, realizując scenariusz ćwiczenia sztabowego Brave Brother w ramach manewrów Dragon-17.

Członkowie sztabu Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady przeprowadzili ćwiczenie z przygotowania działań operacyjnych w oparciu o zasoby bojowe jednostki / Zdjęcie: kpt. Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Zadaniem oficerów i podoficerów z Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady (LITPOLUKRBRIG) było zaplanowanie operacji w zróżnicowanym i bardzo dynamicznym środowisku konfliktu. Etnicznie podzielony rejon operacji wymagał opracowania działań kinetycznych i niekinetycznych w oparciu o pododdziały, jakimi dysponuje Brygada. Realizacja poszczególnych etapów zadania była nadzorowana przez zastępcę dowódcy, płk Volodymyra Yudanova i szefa Sztabu, ppłk Eligijusa Senulisa (Bliżej wielonarodowej brygady, 2015-07-25).

- Ten trening jest jedynie elementem naszej większej koncepcji szkoleniowej. Brave Brother pozwolił na stworzenie niezbędnych warunków do dalszego rozwoju sytuacji wynikającej ze scenariusza. Cały obecny wysiłek zaowocował wydaniem Rozkazu Bojowego, który zostanie użyty w międzynarodowym ćwiczeniu Maple Arch-17. Istota i aktualność wniosków oraz decyzji i planów opracowanych przez sztab zostanie zweryfikowane w czasie realizacji zadań przez podległe jednostki oraz w systemie symulacji komputerowej w listopadzie br. Pierwszorzędną sprawą jest działanie i planowanie w sposób realistyczny i możliwy do wykonania - podkreślił ppłk Dariusz Czekaj, zastępca szefa sztabu ds. operacyjnych LITPOLUKRBRIG.

W treningu główny wysiłek dowództwa LITPOLUKRBRIG skupił się na prowadzeniu wysokiej jakości gry wojennej, identyfikacji luk, poszukiwania informacji i desygnowaniu kluczowych zadań dla poszczególnych etapów w trakcie ćwiczenia Maple Arch-17.

- Oficerowie sztabu mają styczność z wymagającym środowiskiem operacyjnym w ramach odbywającego się ćwiczenia Dragon-17 i treningu sztabowego Brave Brother. W mojej ocenie sprostali oczekiwaniom i potwierdzili swoje zdolności do planowania operacji wojskowych . Jestem zadowolony widząc wzrost profesjonalizmu i pracy zespołowej wśród żołnierzy z Polski, Litwy i Ukrainy nakierowanej na wdrażanie i powodzenie operacji (...) - powiedział płk Zenon Brzuszko, dowódca LITPOLUKRBIG.

Na podstawie informacji kpt. Oleksandra Gaina, LITPOLUKRBRIG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.