Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańska zmiana warty

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 29 września 2017

Dziś w Żaganiu odbyła się uroczystość zluzowania elementów 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej US Army.

Żołnierze 2. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej zluzują oddziały 3. ABCT, które od początku br. stacjonowały w Polsce / Zdjęcie: szer. Natalia Wawrzyniak, 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

Podczas dzisiejszej ceremonii swój dyżur na tzw. wschodniej flance NATO zakończyli żołnierze 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (Armored Brigade Combat Team), 4. Dywizji Piechoty (4th Infantry Division) US Army z Fort Carson w Kolorado, którzy przybyli do Polski na początku br. (Inauguracja wspólnego szkolenia, 2017-01-31). Ich obowiązki przejęły elementy 2. ABCT, 1 Dywizji Piechoty, na co dzień stacjonującej w Fort Riley w stanie Kansas.

Ciężki sprzęt 2. ABCT przerzucono w połowie września z portu morskiego w Gdańsku do garnizonów 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, gdzie stacjonują amerykańskie wojska. Trzon sił zespołu bojowego tworzą czołgi podstawowe M1 Abrams i bojowe wozy piechoty M2 Bradley, a także 155-mm samobieżne armatohaubice M109 Paladin.

- Dziewięć miesięcy pobytu pierwszej zmiany żołnierzy amerykańskich pokazały, że zarówno polskie, jak i amerykańskie wojska zazębiają się w działaniu, dokładnie się rozumieją i współpracują precyzyjnie, niczym szwajcarski zegarek – powiedział w swoim wystąpieniu Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. dyw. Jarosław Mika.

Na podstawie informacji por. Krzysztofa Gonery, 11. LDKPanc.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.