Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przebazowanie USS Chicago

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 października 2017

Amerykański atomowy okręt podwodny USS Chicago zmienił port macierzysty na Pearl Harbor na Hawajach.

USS Chicago po wejściu do Joint Base Pearl Harbor Hickam na Hawajach / Zdjęcie: USN

USS Chicago (SSN 721), typu Los Angeles, przeszedł z bazy morskiej na wyspie Guam do Joint Base Pearl Harbor Hickam na Hawajach w ubiegłym tygodniu. Jednocześnie okręt został podporządkowany Submarine Squadron 7, w składzie którego operuje już jedenaście atomowych OP US Navy.

W najbliższych tygodniach USS Chicago przejdzie rutynowy przegląd remontowy. W jego trakcie usunięte zostaną usterki techniczne wykryte przez załogę, a niesprawne i przestarzałe elementy wyposażenia pokładowego będą wymieniane lub naprawiane. Następnie jednostka wznowi działania operacyjne.

USS Chicago przyjęto do służby 27 września 1986. Jest 34. atomowym okrętem podwodnym typu Los Angeles zbudowanym dla US Navy. W przyszłości jednostki tego typoszeregu zostaną zastąpione przez nowocześniejsze okręty typu Virginia (Wodowanie USS Indiana, 2017-06-13a). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra