Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna misja w Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 03 października 2017

Trzydziestu funkcjonariuszy Straży Granicznej wyruszyło w niedzielę z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu na 9. misję do Macedonii.

Funkcjonariusze SG udali się na kolejną misję do Macedonii, podczas której będą wspierać miejscowe siły policyjne w kontroli granicy państwowej i opanowaniu napływu nielegalnych imigrantów / Zdjęcie: OSS SG

W misji bierze udział trzydziestu funkcjonariuszy Straży Granicznej, którymi dowodzi mjr SG Daniel Chrząstek, na co dzień pełniący służbę w Zakładzie Zabezpieczenia Działań Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Do Macedonii wyjechali również funkcjonariusze z Komendy Głównej SG, Biura Spraw Wewnętrznych SG, Karpackiego, Morskiego, Warmińsko - Mazurskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Śląskiego, Bieszczadzkiego, Nadwiślańskiego i Podlaskiego Oddziału SG, a także z Centralnego Ośrodka Szkolenia SG i Centrum Szkolenia SG (Pogranicznicy wrócili z Macedonii, 2017-09-25).

Polska Straż Graniczna będzie wspierać służby macedońskie w opanowaniu napływu imigrantów. Funkcjonariusze mają m.in. zapobiegać nielegalnym przekroczeniom granicy i kontrolować autentyczność dokumentów.

Wyjazd został poprzedzony szkoleniem zgrywającym, które zrealizowano w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Funkcjonariusze zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu. Ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego oraz kontrolę pojazdów i osób. Przeprowadzono także ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Na podstawie informacji OSS SG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.