Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatnie patrolowce dla Bangladeszu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 października 2017

Straż wybrzeża Bangladeszu odebrała ostatnie dwa okręty patrolowe typu Minevra, które zostały wyremontowe i zmodernizowane przez włoską grupę stoczniową Fincantieri.

Nowe okręty patrolowe straży wybrzeża Bangladeszu będą służyły do kontrolowania i ochrony wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej tego państwa. Patrolowce przystosowano do udziału w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych, niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i ochrony środowiska naturalnego / Zdjęcie: Fincantieri

W należącej do Fincantieri stoczni w Muggiano (La Spezia) odbyła się wczoraj ceremonia przekazana straży wybrzeża Bangladeszu dwóch okrętów patrolowych: CGS Mansoor Ali (PL73) i CGS Karamuzzaman (PL74). Obie jednostki były w przeszłości eksploatowane przez marynarkę wojenną Włoch, gdzie służyły jako korwety rakietowe Urania (F 552) i Danaide (F 553), typu Minerva.

Wspomniane okręty przekazano straży wybrzeża Bangladeszu na podstawie umowy z 2015, która zakłada odkupienie wycofywanych ze służby włoskich okrętów i przystosowanie ich do nowych zadań operacyjnych (Włoskie korwety dla Bangladeszu, 2015-05-26). Za remont i modernizację jednostek, połączoną z wydłużeniem ich trwałości użytkowej o dwadzieścia lat, odpowiadała grupa Fincantieri.

Umowa sprzed dwóch lat obejmowała sprzedaż Bangladeszowi czterech jednostek typu Minerva. Pierwsza para patrolowców, CGS Syed Nazrul (PL 71) i CGS Tajuddin (PL 72), dotarła do Azji jesienią 2016 (Minervy w Bangladeszu, 2016-11-08). Dotąd były one używane przez włoską marynarkę wojenną jako korwety rakietowe Minerva (F 551) i Sibilla (F 558, Modernizacja Minervy i Sibillii, 2015-07-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.