Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano datę wycofania HMNZS Endeavour

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 listopada 2017

Marynarka wojenna Nowej Zelandii poinformowała, że zbiornikowiec paliwowy HMNZS Endeavour zostanie wycofany ze służby w połowie grudnia.

HMNZS Endeavour zostanie wycofany ze służby po niespełna 30 latach / Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

Ceremonia wycofania ze służby zbiornikowca paliwowego HMNZS Endeavour (A11) odbędzie się 15 grudnia w Devonport Naval Base w Auckland na północy kraju. Okręt zakończy działania operacyjne po 29 latach spędzonych w linii.

HMNZS Endeavour przyjęto do służby w kwietniu 1988. Okręt zbudowała południowokoreańska grupa Hyundai Heavy Industries. Okręt powstał w stoczni w Ulsan na południowym-wschodzie Republiki Korei. Oparto go na zmodyfikowanym projekcie cywilnej jednostki.

Miejsce HMNZS Endeavour w linii zajmie nowa jednostka zaopatrzeniowa, przyszły HMNZS Aotearoa (Łączność dla HMNZS Aotearoa, 2017-10-03). Okręt zbuduje wspomniana grupa HII. Prace stoczniowe mają rozpocząć się w 2018 i potrwać dwa lata. Zaopatrzeniowiec ma stacjonować w New Plymouth na Wyspie Północnej. Jego imię nawiązuje do języka Maorysów, rdzennej ludności Nowej Zelandii (Podano imię nowozelandzkiego zbiornikowca, 2017-04-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.