Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Laser dla samolotów bojowych

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 07 listopada 2017

US Air Force Research Lab przyznały Lockheed Martinowi kontralt, wartości 26,3 mln USD (ponad 96 mln zł) na skonstruowanie i wyprodukowanie lasera światłowodowego, stanowiącego pokładowe uzbrojenie wielozadaniowych samolotów bojowych.

Nowy laser ma stanowić uzbrojenie pokładowe wielozadaniowych samolotów bojowych / Ilustracja: Lockheed Martin

Jego testy miałyby rozpocząć się w 2021. Jest to jeden z elementów przedsięwzięcia Self-protect High Energy Laser Demonstrator (SHiELD, ang. Demonstrator lasera dużej mocy służącego do samoobrony).

W ramach SHiELD opracowane mają zostać 3 podzespoły: układ kierowania wiązki na cel (STRAFE), zasobnik służący do zasilania i chłodzenia lasera (LPRD) i laser dużej mocy, służący do zwalczania statków powietrznych przeciwnika (LANCE).  

Wojsko chce, aby nowy laser miał jak najmniejsze gabaryty i masę, a także zużywał jak najmniej energii, w celu ułatwienia zabudowania go na pokładzie wielozadaniowego samolotu bojowego – pilotowanego przez człowieka lub bezzałogowego. W projekcie wykorzystanie zostaną doświadczenia zdobyte podczas opracowywania innych laserów bojowych – ATHENA i ALADIN, czy HELMTT (ATHENA zestrzeliwuje cele, 2017-09-22, Testy HELMTT, 2016-05-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.