Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lotnictwo USN poszukuje argentyńskiego OP

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 20 listopada 2017

US Navy skierowała do Argentyny drugi morski samolot patrolowy P-8A Poseidon, który weźmie udział w poszukiwaniach zaginionego okrętu podwodnego ARA San Juan.

Drugi amerykański samolot patrolowy P-8A Poseidon został skierowany w rejon poszukiwań argentyńskiego OP ARA San Juan / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Alex Perlman, USN

Samolot miał przelecieć w niedzielę z Jacksonville na Florydzie do Bahía Blanca na wschodzie Argentyny. Wraz z nim na miejsce udała się 21-osobowa załoga i członkowie personelu obsługowego. Poseidon powinien wkrótce rozpocząć loty nad rejonem poszukiwań zaginionego argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan (S 42), typu TR-1700 (Santa Cruz, Modernizacja argentyńskich okrętów, 2008-04-07).

Na miejscu od kilku dni operuje już załoga innego amerykańskiego P-8A. Loty poszukiwawcze prowadzi też należący do NASA P-3 Orion. Do Argentyny wysłano również bezzałogowe pojazdy głębinowe, które mają wspomóc akcję poszukiwaczą, a także dzwon ratowniczy.

Przedsięwziecie z ramienia USA koordynuje U.S. Southern Command (SOUTHCOM) we współpracy z innymi dowództwami, w tym m.in. Undersea Rescue Command z San Diego w Kalifornii. W akcji udział biorą również siły morskie innych państw. Royal Navy poinformowała o skierowaniu w rejon poszukiwań okrętu patrolowego HMS Protector (A173). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.