Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

6 Hornetów tankuje z A400M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 22 grudnia 2017

Jeden z przedseryjnych samolotów transportowych Airbus A400M wziął udział w próbach tankowania wielu samolotów podczas jednej misji.

Paliwo z A400M pobierało 6 samolotów C.15 Hornet / Zdjęcie: MO Hiszpanii

W trakcie lotu certyfikacyjnego, który wykonano 13 grudnia, zrealizowano kilka scenariuszy podawania nafty, obejmujących m.in. zmianę obszaru oczekiwania, tankowanie samolotów mających nieokreślony wcześniej stan paliwa i nagłe zwiększenie liczby samolotów oczekujących na podanie paliwa.

W trakcie lotu certyfikacyjnego, który wykonano 13 grudnia, zrealizowano kilka scenariuszy podawania nafty

Paliwo z A400M pobierało 6 wielozadaniowych samolotów bojowych C.15 (EF-18 Hornet) ze składu Centrum prób w locie i uzbrojenia (CLAEX) i Ala (Skrzydła) 12 Ejército del aire (wojsk lotniczych Hiszpanii) z bazy Torrejón de Ardoz. Poprzez wielokrotne tankowanie symulowano zwiększenie ich liczby do 8. Łącznie za pośrednictwem przewodów elastycznych zamontowanych w kadłubie i zasobnikach podskrzydłowych przetoczono 11,4 t nafty (Tuzin francuskich A400M, 2017-12-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.