Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ICGS Sujay w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 grudnia 2017

Straż Wybrzeża Indii przyjęła do służby ostatni z sześciu okrętów patrolowych typu Samarth.

ICGS Sujay jest ostatnim okrętem patrolowym typu Samarth, który został zbudowany przez GSL w ramach pierwszej transzy. W 2016 złożono zamówienie na kolejne pięć jednostek tego typoszeregu, których projekt będzie nieznacznie różnił się od pierwowzoru / Zdjęcie: GSL

Przed kilkoma dniami Straż Wybrzeża Indii przyjęła do służby okręt patrolowy ICGS Sujay (17), typu Samarth. Jednostkę zwodowano pod koniec ub.r. (Wodowanie ICGS Sujay, 2016-12-23). Przez ostatni rok patrolowiec przechodził prace wykończeniowe i testy morskie, które potwierdziły jego stan techniczny i własności eksploatacyjne i stanowiły podstawę do odbioru od producenta, Goa Shipyard Limited (GSL).

ICGS Sujay jest szóstym i ostatnim z okrętów patrolowych typu Samarth zamówionych w 2012 (ICGS Shaunak w linii, 2017-03-22). Patrolowiec będzie stacjonował w Paradip na terenie wschodniego stanu Orisa.

Jednostki typu Samarth mają 105 m długości i 13,6 m szerokości. Wypierają 2450 t. i rozwijają 23 w. Na uzbrojenie składa się 30-mm działo morskie CRN-91 i dwa 12,7-mm wkm. Jednostki służą do patrolowania i ochrony wód kontrolowanych przez Indie, w tym morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.