Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IV Zmiana PKW OIR gotowa do wylotu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 stycznia 2018

2 stycznia w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy IV Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie. W skład IV zmiany PKW OIR Kuwejt wejdzie 148 żołnierzy i 4 samoloty wielozadaniowe F-16.

W skład IV zmiany PKW OIR Kuwejt wejdzie 148 żołnierzy i 4 samoloty wielozadaniowe F-16 / Zdjęcie: kpt. Joanna Motylińska-Szczych

Dowódcą komponentu został ppłk pil. Przemysław Struj, który podkreślił: Jest to kolejna już misja i jestem przekonany, że tak jak poprzednia i ta skończy się sukcesem dzięki profesjonalnie przygotowanej kadrze.

Podczas uroczystości podpisano formalne przekazanie przez Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jarosława Mikę podległości żołnierzy kontyngentu Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. W imieniu Dowódcy Operacyjnego RSZ podpis złożył jego zastępca gen. bryg. pil. Tadeusz Mikutel.

Polski Kontyngent Wojskowy w Kuwejcie jest użyty na mocy postanowienia podpisanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę o użyciu Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve (Błękitne Skrzydła 2017 wręczone, 2017-08-24, 2000 h nalotu PKW OIR Kuwejt, 2017-08-09).

Na podstawie informacji kpt. Joanny Motylińskiej-Szczych


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.