Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IV Zmiana PKW OIR gotowa do wylotu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 stycznia 2018

2 stycznia w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy IV Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie. W skład IV zmiany PKW OIR Kuwejt wejdzie 148 żołnierzy i 4 samoloty wielozadaniowe F-16.

W skład IV zmiany PKW OIR Kuwejt wejdzie 148 żołnierzy i 4 samoloty wielozadaniowe F-16 / Zdjęcie: kpt. Joanna Motylińska-Szczych

Dowódcą komponentu został ppłk pil. Przemysław Struj, który podkreślił: Jest to kolejna już misja i jestem przekonany, że tak jak poprzednia i ta skończy się sukcesem dzięki profesjonalnie przygotowanej kadrze.

Podczas uroczystości podpisano formalne przekazanie przez Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jarosława Mikę podległości żołnierzy kontyngentu Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. W imieniu Dowódcy Operacyjnego RSZ podpis złożył jego zastępca gen. bryg. pil. Tadeusz Mikutel.

Polski Kontyngent Wojskowy w Kuwejcie jest użyty na mocy postanowienia podpisanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę o użyciu Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve (Błękitne Skrzydła 2017 wręczone, 2017-08-24, 2000 h nalotu PKW OIR Kuwejt, 2017-08-09).

Na podstawie informacji kpt. Joanny Motylińskiej-Szczych


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.