Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby AH-1Z z JAGM

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 stycznia 2018

W bazie Patuxent River 5 grudnia odbył się pierwszy lot śmigłowca uderzeniowego AH-1Z Viper uzbrojonego w pocisk powietrze-powierzchnia JAGM (Joint Air to Ground Missile).

JAGM podwieszony pod belką uzbrojeniową śmigłowca uderzeniowego AH-1Z / Zdjęcie: NAVAIR

W trakcie próby załoga wiropłata sprawdziła działanie pocisków podczas różnych trybów pracy i zbadała działanie jego głowicy naprowadzającej, poszukując i namierzając różne cele. Według przedstawicieli US Naval Air Systems Command wstępne wyniki próby wykazały, że działanie pocisku jest zgodne z założeniami. Następnym etapem będą odpalenia JAGM z pokładu AH-1Z.

JAGM, o masie 49 kg i zasięgu 8 km, ma być zdolny do zwalczania celów stacjonarnych i mobilnych. lądowych i morskich, o szczególnym znaczeniu, niezależnie od pory doby, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Ma zastąpić używane obecnie pociski AGM-65 Maverick, AGM-114 Hellfire i BGM-71 TOW.

Do przenoszenia JAGM mają być przystosowane bezzałogowce, śmigłowce i samoloty US Army, US Navy i US Marine Corps, uzbrojone obecnie w AGM-65 i AGM-114. Do maja br. mają zakończyć się próbne strzelania JAGM przenoszonych przez AH-64 (Współpraca Raytheona i Boeinga, 2008-04-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.