Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pokaz możliwości Hero 400EC

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 stycznia 2018

Izraelskie przedsiębiorstwo UVision zaprezentowało w ubiegłym miesiącu możliwości nowej amunicji krążącej Hero 400EC. Jak poinformował prezes UVision Noam Levitt prezentację zorganizowano specjalnie dla jednego ze strategicznych klientów, który już eksploatuje inne modele Hero i jest zainteresowany wdrożeniem zdolności wywiadu, obserwacji i rozpoznania i wykonywania precyzyjnych ataków.

Rodzina amunicji krążącej Hero, dzięki specyficznemu układowi aerodynamicznemu, zapewniającemu dużą manewrowość, jest przystosowana do zwalczania celów stacjonarnych położonych blisko własnych oddziałów w terenie zurbanizowanym, przy minimalnych stratach pobocznych, mobilnych celów opancerzonych (czołgów podstawowych). Hero  400EC, wyposażona w głowicę optoelektroniczną, może być używana w trybie kierowania autonomicznego, półautonomicznego, lub ręcznego, przy użyciu łącza informacyjnego. Unikatowym rozwiązaniem jest możliwość przerwania ataku, automatyczne wyprowadzenie z nurkowania i powrót do trybu krążenia. Jak twierdzą przedstawiciele producenta Hero startuje jak pocisk, leci jak bezzałogowiec i po identyfikacji atakuje cel z dużą precyzją.

Najnowszym członkiem rodziny jest wspomniana na wstępie 40-kg Hero 400EC, napędzana silnikiem elektrycznym, która zawiera tandemową głowicę bojową o masie 10 kg. Długość amunicji to 2,1 m, a rozpiętość skrzydeł – 2,4 m. Może ona razić cele na dystansie 40-150 km i wykonywać loty trwające 2 h, na wysokości maksymalnej ok. 5500 m. Prędkość podczas krążenia to nieco ponad 90 km/h, a prędkość dolotu do celu – ok. 280 km/h.

Hero 400EC może być odpalana z wyrzutni naziemnych lub rurowych, zamontowanych na pojazdach, statkach powietrznych i okrętach (LAAD 2013: Nowe bezzałogowce UVision, 2013-04-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.