Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Położenie stępki holownika B860/1

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 24 stycznia 2018

Położenie stępki holownika B860/1 odbyło się 23 stycznia w stoczni Remontowa Shipbuilding. Jest to kolejny etap budowy jednostki po pierwszym paleniu (cięciu) blach, które miało miejsce przeszło dwa miesiące temu – 16 listopada 2017.

Rolę stępki pełniła gotowa już sekcja denna nowego holownika B860/1 / Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

Rolę stępki pełniła gotowa już jedna sekcja denna nowego holownika. W ramach uroczystości nastąpiło przyspawanie do niej okolicznościowego medalu. Ceremonia zakończyła się ona podpisaniem przez zastępcę szefa Szefostwa Techniki Morskiej Inspektoratu Uzbrojenia kmdra Krzysztof Łomnickiego, dyrektora okrętowego Polskiego Rejestru Statków Grzegorza Pettke i prezesa stoczni Remontowa Shipbuilding Piotra Dwożenkę certyfikatu położenia stępki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Marynarki Wojennej RP na czele z dowódcą 3. Flotylli Okrętów kontradmirałem Krzysztofem Jaworskim. 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża, do której trafi pierwszy holownik reprezentował  jej szef szkolenia – kmdr Jarosław Kukliński.

Pierwsza z sześciu zamówionych jednostek typu B860/1 ma wejść do służby w MW pod koniec I kw. 2019. Jak podczas okolicznościowego przemówienia powiedział Piotr Dowżenko, prezes Remontowa Shipbuilding: stępka jest położona o czasie, zgodnie z założeniami technicznymi, projekt postępuje zgodnie z planem i myślę, że zakończy się dostarczeniem marynarce wojennej kolejnej nowej jednostki zgodnie z planem.

Szef Oddziału Techniki Morskiej Inspektoratu MW kmdr Bogdan Liput w czasie uroczystości odczytał skład grupy organizacyjno-przygotowawczej powołanej rozkazem dowódcy generalnego RSZ nr Z-49 z 30 listopada 2017. Grupa ta liczy 10 osób i składa się z przedstawicieli 3. Flotylli Okrętów i 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.  W jej skład wejdzie po 2 oficerów i 3 podoficerów z każdego z tych związków taktycznych (Rozpoczęcie budowy holowników dla MW, 2017-11-17).

Na podstawie informacji Przemysława Gurgurewicza
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.