Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Start Falcon Heavy 6 lutego?

Astronautyka, 28 stycznia 2018

Właściciel SpaceX, Elon Musk poinformował na Twitterze, że pierwszy start ciężkiej rakiety nośnej Falcon Heavy odbędzie się 6 lutego. Rakieta ma wystartować z platformy 29A Ośrodka Lotów Kosmicznych im. Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral. Falcon Heavy może wynieść na orbitę okołoziemską ładunek ważący 63,8 tony, a na Marsa dostarczyć blisko 17 ton towarów.

Test 27 silników rakiety Falcon Heavy, Cape Canaveral, 25 stycznia 2018 / Zdjęcie: SpaceX

25 stycznia o 12:30 przeprowadzono test napędu rakiety Falcon Heavy. Włączono wówczas na 12 sekund wszystkie 27 silników Merlin 1D. Test przebiegł bez problemów.

Start Falcon Heavy jeszcze niedawno był planowany na początek stycznia (a pierwotnie na 2013...). Kolejne opóźnienie wynika częściowo z problemów technicznych, ale też z nieuchwalenia budżetu przez Senat USA. Wynikiem tej decyzji było zawieszenie prac urzędników federalnych, w tym pracowników NASA, którzy mieli nadzorować pierwszy start Falcona Heavy.

Rakieta Falcon Heavy została zaprojektowana na bazie Falcona 9. Ma wynosić na orbitę okołoziemską m.in. załogową kapsułę Dragon V2. Musk planuje również loty na Marsa z jej wykorzystaniem. Podobnie jak w przypadku Falcona 9, na Ziemię mają wracać silniki pierwszego stopnia Falcona Heavy, które będą mogły być ponownie wykorzystywane. Koszt startu rakiety jest szacowany na 90-120 mln USD (Nieudana misja Falcona 9, 2018-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.