Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia optymistycznie o AWD

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 lutego 2018

Rząd Australii postanowił skreślić budowę niszczycieli rakietowych typu Hobart z listy zagrożonych programów zbrojeniowych australijskich sił zbrojnych.

Po zmianach w organizacji programu AWD, jakie wprowadzono do grudnia 2015, budowa niszczycieli rakietowych typu Hobart znacznie przyspieszyła, co pozwoli na bardziej terminową dostawę okrętów i powstrzymanie dalszego wzrostu kosztów prac / Zdjęcie: AWD Alliance

Minister obrony Australii, p. Marise Payne, poinformowała o skreśleniu programu Air Warfare Destroyer z listy przedsięwzięć zakupowych australijskich sił zbrojnych, którym grozi niepowodzenie lub co najmniej znaczne zwiększenie kosztów i przekroczenie terminu realizacji. Decyzja rządu nastąpiła po przeanalizowaniu postępów w budowie niszczycieli rakietowych typu Hobart, jakie odnotowano w ostatnich latach.

Program AWD został wprowadzony na czarną listę ministerstwa obrony Australii w czerwcu 2014. Zdecydowano się na taki krok w związku z przeciągającą się budową niszczycieli rakietowych typu Hobart, która doprowadziła do powstania opóźnień w realizacji programu, a także znacznego wzrostu kosztów (Kolejne opóźnienia AWD, 2015-05-04; AWD w opałach, 2014-08-18).

Sytuacja poprawiła się, gdy w grudniu 2015 hiszpańska grupa stoczniowa Navantia przejęła kontrolę nad budową Hobartów (Navantia przejmie kontrolę nad AWD, 2015-12-08). Pod kontrolą producenta z Hiszpanii program AWD przyspieszył, czego potwierdzeniem było przyjęcie do służby pierwszego z niszczycieli rakietowych typu Hobart, HMAS Hobart (DDG 39) do służby we wrześniu ub.r. (HMAS Hobart w linii, 2017-09-25). Jesienią ub.r. testy morskie rozpoczęła druga z jednostek, HMAS Brisbane (DDG 40, Pierwsze testy morskie HMAS Brisbane, 2017-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.