Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MND-NE przed Green Bridge 18

Wojska lądowe, 09 lutego 2018

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód (Multinational Division North East) trwają przygotowania do treningu sztabowego pk. Green Bridge 18, który rozpocznie się już 12 lutego. Celem treningu będzie doskonalenie żołnierzy Dowództwa w planowaniu działań bojowych.

Trening sztabowy pk. Green Bridge 18 jest jednym z elementów przygotowujących żołnierzy Dowództwa MND-NE do certyfikacji, która czeka ich podczas ćwiczenia Anakonda 18 / Zdjęcie: kpt. Paulina Montewka

Podczas treningu żołnierze ćwiczyć będą na Stanowisku Dowodzenia rozwiniętym w warunkach polowych, które organizują żołnierze Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Choć żołnierze pułku mają duże doświadczenie w realizacji podobnych zadań, będzie to dla nich pierwsze typu przedsięwzięcie w nowych strukturach. Pułk powstał na bazie 16. Batalionu Dowodzenia, a jego oficjalne powitanie w Elblągu miało miejsce 1 lutego.

Jak powiedział dowódca Wielonarodowej Dywizji gen. bryg. Krzysztof Motacki: Green Bridże 18 to pierwszy trening sztabowy w tym roku. Jego ważnym elementem będzie doskonalenie Procedur Operacyjnych. Podczas treningu będziemy wdrażać również doświadczenia i wnioski z ćwiczenia Allied Spirit VIII, w którym brali udział żołnierze Dowództwa Dywizji.

Trening sztabowy pk. Green Bridge 18 jest jednym z elementów przygotowujących żołnierzy Dowództwa Dywizji do certyfikacji, która czeka ich podczas ćwiczenia Anakonda 18 (Żołnierze MND-NE na Allied Spirit VIII, 2018-01-26).

Na podstawie informacji mjra Dariusza Guzendy


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.