Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie przyszłej zmiany PKW KFOR

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 21 lutego 2018

19 lutego w Polskim Kontyngencie Wojskowym KFOR odbyło się przedmisyjne szkolenie uzupełniające dla wydzielonych elementów 38. zmiany. Szkolenie przeprowadzono metodą zdalną, wykorzystując możliwość zastosowania wideokonferencji (VTC).

Od kilku miesięcy trwa szkolenie żołnierzy 38. zmiany PKW KFOR, którzy wyjadą na misję do Kosowa / Rysunek: DO RSZ

Korzystając ze wsparcia obecnego dowódcy 37. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, ppłk Artura Wiatrowskiego, który umożliwił wykorzystanie specjalnego pomieszczenia VTC oraz dzięki zabezpieczeniu procesu szkolenia przez grupę łączności kontyngentu, zaproszeni oficerowie z różnych struktur dowodzenia KFOR, w tym żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, mogli przeprowadzać poszczególne wykłady, przedstawiając najaktualniejsze informacje z rejonu misji dla uczestników szkolenia.

Temat szkolenia, Insider Threat - Wewnętrzne Zagrożenie, nawiązywał do wielu aspektów funkcjonowania sił KFOR w strefie odpowiedzialności NATO w Kosowie. Jego celem było zapoznanie szkolonych nie tylko z bieżącymi zadaniami i strukturami poszczególnych kinetycznych i nie-kinetycznych komponentów, szczebli dowodzenia oraz pododdziałów, ale również przedstawienie aktualnej oceny sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej Kosowa, mającej znaczący wpływ na całokształt działalności i bezpieczeństwa sił NATO- KFOR w Republice Kosowa.

Elementy 38. zmiany PKW KFOR przygotowania do misji w Kosowie rozpoczęły przed kilkoma miesiącami. W styczniu kompania manewrowa wystawiona przez 7. batalion kawalerii powietrznej z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, przygotowująca się do wyjazdu do Kosowa, zorganizowała obóz kondycyjny w Bieszczadach (Przygotowania nowej zmiany PKW KFOR, 2018-01-25).

Celem zgrupowania było przygotowanie stanu osobowego pododdziału do realizacji zadań o charakterze patrolowym w terenie górskim i podniesienie kondycji fizycznej. Żołnierze kompanii manewrowej wykonywali kilkunasto- i kilkudziesięciokilometrowe marsze górskie, podczas których zdobyto m.in. wiele szczytów masywu Połonina Wetlińska.

Na podstawie informacji mjr Huberta Żukowskiego, PKW KFOR


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.