Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CSG 8 zakończyła ćwiczenie COMPTUEX

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 marca 2018

Lotniskowcowa grupa bojowa nr 8 zakończyła ćwiczenia morskie przygotowujące ją do nowej misji.

USS Harry S. Truman podczas ćwiczeń COMPTUEX / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Scott Swofford, USN

Okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 8, na czele której stoi atomowy lotniskowiec USS Harry S. Truman (CVN 75), typu Nimitz, powróciły do Naval Station Norfolk w Wirginii po zakończeniu trwających niespełna miesiąc ćwiczeń morskich Composite Training Unit Exercise (COMPTUEX). Obecnie jednostki CSG 8 rozpoczęły przygotowania do rozpoczęcia nowej misji bojowej.

Celem COMPTUEX było sprawdzenie gotowości USS Harry S. Truman i innych okrętów CSG 8 do prowadzenia działań operacyjnych w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Ćwiczono m.in. reagowanie na sytuacje bojowe, w tym potrzebę zapewnienia obrony przeciwlotniczej zespołowi.

W COMPTUEX uczestniczyły też okręty z Niemiec i Norwegii. Na potrzeby ćwiczeń siły zbrojne obu państw wydzieliły fregaty rakietowe: niemiecką Hessen (F221), typu Sachsen i norweską HnoMS Roald Amundsen (F311), typu Fridtjof Nansen (Wielonarodowe ćwiczenia CSG 8 , 2018-01-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra