Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót USS Harry S. Truman

Marynarka wojenna, 26 lipca 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS Harry S. Truman powrócił do portu macierzystego w Norfolk po trwającym niemal rok przeglądzie remontowym i następujących po nim kilkudniowych próbach morskich. Załoga okrętu rozpocznie teraz przygotowania do wznowienia działań operacyjnych i nowej misji bojowej, która zostanie zapoczątkowana wiosną 2018.

W najbliższych miesiącach załogę USS Harry S. Truman czekają przygotowania do nowej misji bojowej / Zdjęcie: USN

Lotniskowiec USS Harry S. Truman (CVN 75), typu Nimitz, wszedł wczoraj do Naval Station Norfolk w Wirginii. Okręt powrócił do portu macierzystego po zakończeniu trwającego dziesięć miesięcy przeglądu remontowego, który prowadzono w zlokalizowanej nieopodal stoczni marynarki wojennej USA.

Podczas przejścia lotniskowca ze stoczni do bazy w Norfolk USS Harry S. Truman poddany został testom morskim (Próby morskie USS Harry S. Truman, 2017-07-24). Trwające pięć dni próby stanowiły zwieńczenie przeglądu remontowego i pozwoliły na ocenę funkcjonowania podstawowych systemów okrętowych i nowych urządzeń pokładowych, w tym układów łączności wewnętrznej i zewnętrznej.

W najbliższych miesiącach załoga USS Harry S. Truman przejdzie serię ćwiczeń morskich, przygotowujących ją do wznowienia działań operacyjnych i kolejnej misji bojowej, którą lotniskowiec noszący imię 33. prezydenta USA ma rozpocząć wiosną 2018. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.