Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy G550-AEW Singapuru

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 20 lutego 2009

Wojska lotnicze Singapuru odebrały wczoraj pierwszy z 4 zamówionych samolotów wczesnego ostrzegania Gulfstream G550-AEW, wyposażonych w izraelskie systemy radarowe Phalcon.

G550-AEW na płycie lotniska w Tengah. Na boku kadłuba jest widoczna jedna z anten ze skanowaniem fazowym. Z lewej E-2C Hawkeye / Zdjęcie: MO Singapuru

Uroczyste przejęcie samolotu odbyło się w bazie RSAF w Tengah, z udziałem dowódcy wojsk lotniczych, gen. Ng Chee Kherna. Singapur zamówił 4 samoloty wczesnego ostrzegania w 2007. Szybka realizacja kontraktu wiąże się z faktem, że Izrael posiada niemal identyczne maszyny, co wyklucza problemy techniczne i opóźnienia, związane np. z kontraktem indyjskim, w którym odbiorca chciał zamontowania systemu radarowego na nowej wersji Ił-a 76 (zobacz: Opóźnienie Phalcona).

Gulfstreamy, z których ostatni powinien trafić do Singapuru w przyszłym roku, zastąpią ponad 20-letnie Grummany E-2C Hawkeye. Radary IAI EL/M-2075 Phalcon mają większy promień wykrywania, mogą również śledzić większą liczbę celów. Wszystkie nowe maszyny będą służyły w składzie 111 eskadry, stacjonującej w bazie Tengah. Z lotniska tego operują również dwie eskadry F-16C/D i grupa akrobatyczna RSAF, Black Knights.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.