Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DIMDEX 2018: Nowe działo morskie Leonardo

Imprezy branżowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 marca 2018

Włoskie Leonardo zaprezentowało w Katarze 40-mm działo morskie OTO Marlin 40.

Leonardo ma prowadzić rozmowy z potencjalnymi nabywcami 40-mm działa morskiego OTO Marlin 40 / Zdjęcie: Michał Jarocki

Podczas DIMDEX 2018 po raz pierwszy zaprezentowano 40-mm działo morskie OTO Marlin 40 opracowane przez Leonardo. Włoski koncern oferuje swój najnowszy morski system artyleryjski jako dogodne rozwiązanie dla użytkowników lekkich, szybkich okrętów zdolnych do prowadzenia różnorodnych działań bojowych.

OTO Marlin 40 przystosowano do wystrzeliwania różnych typów amunicji. Działo może zostać użyte w rozmaitych rolach, np. do neutralizacji nadlatujących pocisków rakietowych, zestrzeliwania nieprzyjacielskich statków powietrznych i bezzałogowych statków latających, zwalczania innych jednostek nawodnych oraz ostrzeliwania obszarów przybrzeżnych. Co więcej, działo może zostać zintegrowane z pokładowym systemem kierowania ognia lub działać niezależnie od niego w oparciu o zewnętrzne urządzenia obserwacyjne.

Jednym z regionów, w którym OTO Marlin 40 będzie szczególnie mocno promowany, jest Bliski Wschód, co jednocześnie tłumaczy decyzję o jego debiucie targowym w Katarze. Leonardo oraz inne przedsiębiorstwa sektora zbrojeniowego z Włoch od lat są bardzo aktywne w regionie. Potwierdzeniem ich silnej pozycji była umowa na sprzedaż Katarowi siedmiu okrętów zaprojektowanych przez Fincantieri (Utworzono Fincantieri Services Middle East, 2017-12-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.