Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DIMDEX 2018: Rozwój Patria Nemo Container

Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 marca 2018

Przedstawiciele fińskiej Patrii poinformowali o postępach w programie testowym innowacyjnego zestawu artyleryjskiego Patria Nemo Container.

Zestaw PNC w jego dzisiejszej wersji ma 6 m długości, 2,4 m szerokości i 2,5 m wysokości. Masa całkowita wynosi ok. 11,5 t. Załogę stanowi dwóch ładowniczych i działonowy, który jednocześnie pełni funkcję dowódcy oddziału. Działo charakteryzuje się szybkostrzelnością 10 strz./min i zasięgiem przekraczającym 10 km / Zdjęcie: Michał Jarocki

Zestaw artyleryjski Patria Nemo Container (PNC), który swój debiut targowy zaliczył podczas zeszłorocznych targów IDEX w Abu Dhabi (IDEX 2017: Prezentacja Patria Nemo Container, 2017-02-21), jest w trakcie wielomiesięcznego i rozłożonego na kilka etapów programu testowego. Pierwsze próby użycia PNC przeprowadzono jesienią ub.r. (DSEI 2017: Patria Nemo Container po pierwszych testach, 2017-09-13).

Objęły one m.in. próby ogniowe zestawu artyleryjskiego, którego kluczową częścią jest 120-mm moździerz wieżowy Patria Nemo, osadzonego na samochodzie ciężarowym Sisu ETP E13 8x8 i stojącego wolno na ziemi. Przedstawiciele producenta potwierdzili w rozmowie z RAPORT-wto, że latem przeprowadzone zostaną kolejne testy PNC, podczas których zestaw będzie umieszczony na platformie morskiej, najprawdopodobniej barce transportowej.

Prace nad PNC trwają od kilku lat. Fiński producent miał rozpocząć je w reakcji na rosnące zapotrzebowanie sił zbrojnych poszczególnych państw, które poszukują nowych i innowacyjnych możliwości użycia 120-mm zestawów moździerzowych. Jak dowiedział się RAPORT-wto, Patria miała rozpocząć już rozmowy z grupą państw wyrażających przynajmniej wstępne zainteresowanie pozyskaniem PNC. Mają one być prowadzone zarówno z potencjalnymi nabywcami eksportowymi jak i klientem w kraju producenta. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.