Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 MiG-31K z Kinżałami w linii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 maja 2018

Samoloty MiG-31K uzbrojone w hiperdźwiękowe pociski Kinżał przelatują nad Placem Czerwonym w Moskwie / Zdjęcie: MO FR

W czasie przygotowań do parady z okazji Dnia Zwycięstwa nad Moskwą przeleciały m.in. dwa zmodernizowane samoloty MiG-31K z pociskami hiperdźwiękowymi Kinżał. – MiG-31 jest najlepszym samolotem do tego, by rozpędzić pocisk do odpowiedniej prędkości startowej. Już 10 takich samolotów uzbrojonych w Kinżały pełni dyżur doświadczalno-bojowy. Są gotowe do użycia, jeśli będzie tego wymagać sytuacja – powiedział w telewizji Zwiezda wiceminister obrony Jurij Borisow.

Te same samoloty sfotografowane z powietrza / Zdjęcie: MO FR

MiG-31K to odpowiednio zmodyfikowany MiG-31BM, przystosowany do przenoszenia jednego pocisku Kinżał. Istnienie tego hiperdźwiękowego pocisku ujawnił 1 marca 2018 prezydent FR Władimir Putin (Test hiperdźwiękowego Kinżała, 2018-03-11). Kinżał może zwalczać cele morskie i lądowe z odległości 2 tys. km, rozpędzając się do prędkości Ma10. Przed atakiem może wykonywać manewry, by uniknąć obrony przeciwrakietowej przeciwnika.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.