Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cubic na ITEC 2018

Przemysł zbrojeniowy, 15 maja 2018

ITEC (International forum for the Military Simulation, Training & Education Community) to doroczne spotkanie przedstawicieli wojska, przemysłu i ośrodków naukowych, którego celem jest wymiana informacji i doświadczeń w obszarze symulacji, szkoleń i edukacji wojskowej. Unikatowy przegląd najnowszych innowacji daje odwiedzającym płaszczyznę do dyskusji na temat kierunków rozwoju rynku oraz wymianę pomysłów i idei dotyczących przyszłych wymagań stawianych szkoleniom i symulacjom wojskowym. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 15-17 maja w Stuttgarcie w Niemczech.

/ Ilustracja: Cubic Global Defense

SMART (Social Media Analytic Replication Toolkit) jest idealnym rozwiązaniem do prowadzenia szkoleń osób i zespołów w zakresie reagowania na działania prowadzone w mediach społecznościowych. System symuluje popularne strony internetowe pozwalając uczestnikom doświadczyć mediów społecznościowych i przećwiczyć ich reakcję w zamkniętym, bezpiecznym środowisku. Innowacyjny system wykorzystujący sztuczną inteligencję, dynamicznie generowane wpisy oraz solidne wsparcie scenariuszy szkoleniowych pozwalają uczestnikom zdobyć doświadczenie w zakresie analizy mediów społecznościowych, tworzenia treści, zarządzania emocjami w mediach społecznościowych oraz bezpieczeństwa operacyjnego.

Synthetic Wrap dla Micro-SCOPIC, systemu symulacji otoczenia szkoleń bojowych British Army (wojsk lądowych W. Brytanii), jest syntetycznym środowiskiem, które umożliwia symulowanie formacji oskrzydlających i pozycji nieprzyjaciela w głębi jego ugrupowań, powiększając w ten sposób wirtualne pole bitwy poza granice rzeczywistego poligonu. Możliwa jest także wirtualna reprezentacja systemów, które nie mogą zostać użyte podczas ćwiczeń ze względu na koszty, dostępność lub bezpieczeństwo uczestników – takich, jak np. nierozpoznane statki powietrzne, pociski przeciwlotnicze czy ostrzał precyzyjny. Umożliwia to udział w szkoleniu poligonowym np. obserwatorów kierujących ogniem artyleryjskim lub wsparciem z powietrza.

Na swojej platformie wirtualnej obserwator widzi siły nieprzyjaciela, może porozumiewać się z pilotem kierując przebiegiem ataku, oraz obserwuje symulowane skutki ataku. W tym samym czasie zaatakowani żołnierze i pojazdy automatycznie otrzymują informacje o odniesionych stratach. System umożliwia też szkolenie obrony przeciwlotniczej, która może kierować ogniem i strzelać do atakujących samolotów w celu ochrony swoich sił naziemnych (Cubic wspiera US Army, 2018-03-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.