Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Poziomy lot V-280

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 16 maja 2018

Bell poinformował, że prototypowy przemiennopłat V-280 Valor wykonał po raz pierwszy lot postępowy, z gondolami śmigłowirników ustawionymi w pozycji poziomej. Miało to miejsce 11 maja podczas prób prowadzonych w wytwórni w Amarillo w Teksasie.

V-280 podczas pierwszego lotu postępowego, z gondolami śmigłowirników ustawionymi w pozycji poziomej / Zdjęcie: Scott Dworkin, Bell

Prędkość lotu poziomego V-280 podczas pierwszej próby wyniosła 352 km / h. W następnych lotach, których daty nie podano do publicznej wiadomości, Valor rozwinął prędkość 519 km/h.

V-280 jest proponowany US Army w ramach programu Joint Multi-Role Technology Demonstrator (JMR TD). Pentagon zakłada nabycie w ramach tego projektu 4 tys. nowych śmigłowców, które zastąpią w służbie wielozadaniowe UH-60  Black Hawk począwszy od 2030, a w dalszej przyszłości także uderzeniowe AH-64 Apache (Postępy V-280, 2018-02-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.