Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod drugi holownik typu B860

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 maja 2018

Dzisiaj w  Stoczni Remontowa Shipbuilding położono stępkę drugiego holownika typu B860 dla Marynarki Wojennej.

Sekcja D2 kadłuba holownika B860/2 w hali produkcyjnej Stoczni Remontowa Shipbuilding / Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

Prace przy budowie jednostki, oznaczonej numerem stoczniowym B860/2, rozpoczęto dokładnie dwa miesiące temu – 16 marca, uroczystym paleniem pierwszych blach. Ponieważ dzisiejsze wydarzenie, choć stanowiące ważny etap w budowie jednostki pływającej, miało charakter wybitnie roboczy i wewnątrzstoczniowy, nie przygotowano, jak w przypadku prototypowego holownika, specjalnej uroczystości z licznie zaproszonymi gośćmi. Pełniąca funkcję stępki sekcja denna D2 znajdowała się cały czas w hali produkcyjnej, gdzie trwały prace.

Przy okazji położenia stępki drugiej jednostki można było zobaczyć także postęp prac przy holowniku B860/1 znajdującym się na pobliskim placu. Obecnie gotowa jest już centralna część kadłuba (śródokręcie) do poziomu pokładu nadbudówki. Zgodnie z podpisaną 19 czerwca 2017 umową Stocznia Remontowa Shipbuilding ma dostarczyć Marynarce Wojennej w l. 2019-2020 sześć holowników typu B860.

Cięcie blach dla prototypowego B860/1 rozpoczęto 16 listopada 2017, a uroczyste położenie stępki miało miejsce 23 stycznia 2018. Zgodnie z zapisami kontraktowymi prototyp ma być gotów do wodowania po roku od daty podpisania umowy, zaś kolejne jednostki w odstępach czteromiesięcznych. Obecnie wiadomo już, że samo wodowanie prototypu przesunie się nieco w czasie, co jest związane z procesami technologicznymi w stoczni (Położenie stępki holownika B860/1, 2018-01-24).

Na podstawie informacji Przemysława Gurgurewicza
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.