Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Discovery znowu nie wystartował

Strategia i polityka, 11 marca 2009

Start promu kosmicznego Discovery został odłożony po raz piąty. Tym razem powodem była nieszczelność systemu zasilania w paliwo zbiornika zewnętrznego.

Według NASA problem nie jest związany z zaworami, które dotąd stwarzały największe problemy. Pierwszy start Discovery był planowany na 12 lutego. Później odkładano go czterokrotnie (Start Discovery odłożony po raz czwarty). W wyniku analiz technicznych wymieniono część zaworów.

Jeśli nie dojdzie do nowych problemów start Discovery może nastąpić w piątek. Wahadłowiec ma dostarczyć na międzynarodową stację kosmiczną czwartą, ostatnią parę baterii słonecznych. Misja powinna potrwać 14 dni. W jej trakcie astronauci czterokrotnie wyjdą w przestrzeń kosmiczną.

Program wymiany baterii słonecznych jest wart 100 mld USD. Czwarta para składa się z 32800 ogniw i ma 35 m długości. Dzięki niej moc zasilania stacji powinna wzrosnąć z obecnych 90 do 120 kW .


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.