Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie załóg OP typ 218SG

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 lipca 2018

Ministerstwo obrony Singapuru poinformowało o pracach nad trenażerem do szkolenia załóg okrętów podwodnych typ 218SG.

Cztery OP typ 218SG zastąpią we flocie podwodnej Singapuru obecnie eksploatowane jednostki typu Archer i Challenger / Zdjęcie: Michał Jarocki

Prace nad trenażerem są na etapie oceny projektu. Opracowywane rozwiązanie posłuży do szkolenia załóg okrętów podwodnych typ 218SG, które są budowane w Niemczech dla Singapuru. Zestaw szkoleniowy obejmie m.in. symulatory dowodzenia i sterowania okrętem, a także obsługi technicznej. Udostępniona będzie też opcja oceny znajomości i stosowania procedur obowiązujących na pokładzie.

Pierwsze dwa OP typ 218SG budowane są w stoczni thyssenkrupp Marine Systems w Kilonii od 2014. Przed rokiem ministerstwo obrony Singapuru zamówiło kolejne dwie jednostki (Kolejne OP typ 218SG dla Singapuru, 2017-05-17).

Pierwszy singapurski OP ma zostać zwodowany w 2019. Jego dostawę przewidziano na 2021. Druga jednostka powinna zostać dostarczona odbiorcy w 2022. Kolejna para okrętów ma trafić do Singapuru w połowie l. 2020 (IMDEX Asia 2015: Typ 218SG bez tajemnic, 2015-05-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.