Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przegląd remontowy Admiral Cowan

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 lipca 2018

Estoński niszczyciel min Admiral Cowan dotarł do stoczni Babcock z Rosyth na północy Szkocji, gdzie przejdzie przegląd remontowy i modernizację.

Admiral Cowan jest pierwszym z trzech estońskich niszczycieli min typu Sandown, które w l. 2018-2019 przejdą przegląd remontowy i modernizację / Zdjęcie: MO Estonii

Niszczyciel min Admiral Cowan (M313, ex HMS Sandown), typu Sandown, dotarł do stoczni Babcock z Rosyth na początku lipca. Na miejscu okręt przejdzie przegląd remontowy i modernizację, które poprawią jego zdolność operacyjną i wydłużą trwałość użytkową. Prace stoczniowe potrwają ok. sześciu miesięcy.

Przegląd remontowy i modernizacja Admiral Cowan obejmą montaż nowych modułów nawigacji satelitarnej i sonarów kadłubowych 2193. Okręt zostanie też wyposażony w nowoczesny system dowodzenia i kierowania (C2), M-CUBE. Prace modernizacyjne zostaną wykonane w ramach umowy zwartej w lutym 2016 między ministerstwem obrony Estonii a Thalesem (Modernizacja estońskich niszczycieli min, 2016-02-24).

Admiral Cowan jest pierwszym z trzech niszczycieli min typu Sandown, które w l. 2007-2009 zostały pozyskane od Wielkiej Brytanii. Do 2019 podobne prace przejdą pozostałe dwa okręty: Sakala (M314, ex HMS Inverness) i Ugandi (M315, ex HMS Bridport). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.