Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne Sea Giraffe AMB dla US Navy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 lipca 2018

Saab otrzymał kolejne zamówienie od US Navy na dostawę wielofunkcyjnych, trójwspółrzędnych radarów z anteną fazowaną Sea Giraffe AMB. Zostaną one zamontowane na okrętach patrolowych typu Heritage, które będą używane przez Straż Wybrzeża USA (US Coast Guard) i są pozyskiwane w ramach programu Offshore Patrol Cutter. Pierwsze zlecenie na dostawę radarów Sea Giraffe AMB dla okrętów typu Heritage zostało złożone w ubiegłym roku (Sea Giraffe dla nowych patrolowców USCG, 2017-10-09).

Wizualizacja radaru Sea Giraffe AMB / Ilustracja: Saab

Radary AMB są obecnie wykorzystywane w kilku wariantach w czterech amerykańskich programach wojskowych i bezpieczeństwa wewnętrznego. Cieszymy się, że amerykańska Marynarka Wojenna i Straż Wybrzeża ufają, iż Saab dostarcza radary o najlepszych parametrach, które zapewniają pełną świadomość sytuacyjną nawet w najtrudniejszych warunkach na morzu – powiedział Anders Carp, starszy wiceprezes i szef działu Saab Surveillance.

Powiązane ze zleceniem prace zostaną zrealizowane przez zakłady Saaba w Goteborgu i w Syracuse, w stanie Nowy Jork, w USA. Dostawy radarów planowane są w 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.