Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy lot Zephyra S

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 09 sierpnia 2018

Po starcie 11 lipca z lotniska w Arizonie, Zephyr S odbył pierwszy lot, podczas którego przebywał w powietrzu aż 25 dni 23 h 57 min, bijąc tym samym dotychczasowy rekord świata w tej kategorii. Stosowny formalny wniosek o jego odnotowanie został już złożony. Długotrwały lot bezzałogowca Zephyr S napędzanego wyłącznie energią słoneczną dowiódł jego sprawnego funkcjonowania i pozwolił osiągnąć wszystkie postawione przed nim cele techniczne. Poprzedni, ustanowiony kilka lat temu rekord długotrwałości lotu bez międzylądowania także należał do jednego z prototypów Zephyra S i wynosił ponad 14 dni.

Zephyr S odbył pierwszy lot, podczas którego przebywał w powietrzu aż 25 dni 23 h 57 min / Zdjęcie: Airbus

Zephyr to najnowocześniejszy w świecie stratosferyczny elektryczny bezzałogowy statek latający, zasilany ogniwami fotowoltaicznymi. Operując ponad pogodą  i pasażerskim ruchem lotniczym, korzysta z nieograniczonego dostępu do promieni słonecznych, które są dla niego jedynym źródłem energii. Zephyr wypełnia istniejącą dotąd lukę między satelitami a konwencjonalnymi bsl i samolotami załogowymi i może służyć do stałego świadczenia lokalnie dostępnych usług podobnych do oferowanych przez satelity.

Ten niezwykle udany pierwszy lot stanowi ważny kamień milowy w programie Zephyr. Osiągnęliśmy nowy rekord długotrwałości lotu w stratosferze, który – mam nadzieję – wkrótce zostanie oficjalnie uznany. W najbliższych dniach sprawdzimy wszystkie dane techniczne i wyniki, po czym rozpoczniemy przygotowania do kolejnych lotów zaplanowanych na drugą połowę tego roku, tym razem już realizowanych z naszego nowego ośrodka operacyjnego na lotnisku w Wyndham w Australii Zachodniej – stwierdziła Jana Rosenmann, szefowa programów bsl Airbusa.

Zephyr S jest w stanie zrewolucjonizować zarządzanie kryzysowe, np. monitorując rozprzestrzeniania się pożarów terenów niezamieszkanych czy wycieków ropy. Bezzałogowiec pozwala nieprzerwanie prowadzić obserwację, śledzić zmiany zachodzące w krajobrazie naturalnym na całym świecie i zapewniać łączność w najodleglejszych zakątkach świata (Zephyry dla brytyjskiego resortu obrony , 2016-02-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.