Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Funkcjonariusze SG wrócili z Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 21 sierpnia 2018

20 sierpnia w godzinach wieczornych do Polski wrócili uczestnicy szóstej w br. edycji misji wspierającej służby graniczne Republiki Macedonii.

Funkcjonariusze kolejnej w br. edycji misji SG w Macedonii powrócili do kraju / Zdjęcie: OSS SG

W operacji wsparcia uczestniczyło 30 funkcjonariuszy z Morskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Śląskiego, Karpackiego, Nadodrzańskiego i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Głównej SG i Biura Spraw Wewnętrznych SG. Grupą dowodził mjr SG Rafał Badowski, który na co dzień pełni służbę w Zakładzie Zabezpieczenia Działań Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu (Kolejna zmiana SG w Macedonii, 2018-08-20).

Funkcjonariusze wrócili do Polski po miesięcznej służbie na granicy macedońsko – greckiej. Na miejscu wspierali służby macedońskie w opanowaniu napływu imigrantów, m.in. zapobiegając nielegalnym przekroczeniom granicy i kontrolując autentyczność dokumentów.

Wyjazd poprzedzony był szkoleniem zgrywającym, zrealizowanym w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, w trakcie którego funkcjonariusze zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu, doskonalili posługiwanie się bronią palną, wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, kontrolę pojazdów i osób oraz poruszanie się pojazdów w kolumnie. Ważnym elementem szkolenia zgrywającego były też ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuacja i samoewakuacja z pojazdu.

Na podstawie informacji OSS SG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.