Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja HMS Diamond

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 01 października 2018

Brytyjski niszczyciel rakietowy rozpoczął nową misję bojową. Przez najbliższe miesiące HMS Diamond będzie operował w rejonie Bliskiego Wschodu.

Niszczyciel rakietowy HMS Diamond będzie prowadził działania operacyjne w rejonie Bliskiego Wschodu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przed kilkoma dniami niszczyciel rakietowy HMS Diamond (D34), typ 45, opuścił port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju i skierował się w stronę Bliskiego Wschodu. Jesienią brytyjski okręt będzie prowadził działania operacyjne w tym rejonie.

W trakcie swojej misji HMS Diamond będzie operował samodzielnie oraz w ramach wielonarodowych zespołów zadaniowych, w skład których wchodzą również okręty państw sojuszniczych. Do zadań jednostki będzie należało m.in. wspieranie wysiłków społeczności międzynarodowej zmierzających do ustabilizowania sytuacji w Iraku i Syrii, a także powstrzymywanie przemytu narkotyków i działalności piratów morskich na lokalnych akwenach.

Przez ostatnie miesiące HMS Diamond prowadził działania operacyjne nieopodal wybrzeży kraju, a także na wodach Oceanu Atlantyckiego i na Bałtyku. W tym czasie niszczyciel był zaangażowany m.in. w monitorowanie ruchów rosyjskich okrętów idących nieopodal Wielkiej Brytanii, a także operacje patrolowe na północnym Atlantyku (Brytyjczycy przekazują dowództwo SNMG2, 2018-07-04). Okręt odbył też kilkudniową, kurtuazyjną wizytę w Gdyni (HMS Diamond w Gdyni, 2018-09-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.