Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejni funkcjonariusze SG wyjechali do Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 29 października 2018

28 października w godzinach porannych z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechali funkcjonariusze biorący udział w IX misji wspierającej służby Republiki Macedonii.

Członkowie IX misji SG w Republice Macedonii w trakcie wyjazdu w rejon działań / Zdjęcia: OSS SG

W operacji wsparcia weźmie udział 30 funkcjonariuszy z Komendy Głównej SG oraz oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Dowodzić będzie nimi ppłk SG Andrzej Sawicki, który na co dzień pełni służbę w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie (Pogranicznicy powrócili z Macedonii, 2018-10-18).

W trakcie miesięcznego wyjazdu funkcjonariusze SG będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych w zakresie wspólnych operacji służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa. Z ramienia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu w misji weźmie udział mjr SG Jacek Ciepiela.

Wyjazd poprzedzono tygodniowym szkoleniem zgrywającym, które zostało przeprowadzone przez kadrę dydaktyczną z OSS SG w Lubaniu. W trakcie zajęć funkcjonariusze zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu. Doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzili kontrolę pojazdów i osób. Zrealizowali ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Na podstawie informacji OSS SG
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.