Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HMAS Ballarat

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 31 października 2018

Australijska fregata rakietowa HMS Ballarat rozpoczęła nową misję bojową. Przez dziewięć miesięcy okręt będzie prowadził działania operacyjne w regionie Bliskiego Wschodu.

Australijska fregata rakietowa HMAS Ballarat pozostaje w linii od 2004. W zeszłą niedzielę okręt rozpoczął nową misję bojową / Zdjęcie: LSIS Richard Cordell, MO Australii

Fregata rakietowa HMAS Ballarat (FFH 155), typu Anzac, opuściła Fleet Base West w Australii Zachodniej przed kilkoma dniami. Okręt skierował się w rejon Bliskiego Wschodu, gdzie przez następne dziewięć miesięcy będzie prowadzić działania operacyjne. Nowa misja HMAS Ballarat będzie prowadzona w ramach operacji Manitou, która jest wkładem sił morskich Australii w działania wojskowe społeczności międzynarodowej w tej części świata.

HMAS Ballarat, podobnie jak poprzednie okręty Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii), będzie pełnić służbę m.in. w ramach jednej z grup zadaniowych (Combined Task Force), wchodzących w skład wielonarodowych sił morskich Combined Maritime Forces (CMF). Do jej zadań należeć będzie m.in. powstrzymywanie prób przemytu narkotyków i innych substancji lokalnymi wodami.

Australijska fregata zastąpi w tej roli inną z jednostek typu Anzac, HMAS Warramunga (FFH 152), która podczas swojej służby w rejonie Bliskiego Wschodu i na wodach Oceanu Indyjskiego wielokrotnie uczestniczyła w akcjach antynarkotykowych prowadzonych pod egidą CMF (Podwójny sukces HMAS Warramunga, 2018-05-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.