Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-400 dla Indii za ruble

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 listopada 2018

Wicepremier FR Jurij Borisow poinformował, że kontrakt na dostawę do Indii kompleksów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400 został zawarty w rublach. Potwierdził w ten sposób wypowiedź z 23 października dyrektora Rosoboroneksportu, Aleksandra Michiejewa, w której ogłosił on ominięcie w rozliczeniu transakcji dolarów. Michiejew stwierdził, że przelewy będą realizowane przez banki indyjskie i rosyjskie.

Kompleks S-400 / Zdjęcie: MO FR

Kontrakt na dostawę do Indii kompleksów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-400 (5 pułków, czyli 10 dywizjonów) został zawarty na początku października 2018. Jego wartość przekracza 330 mld rubli (w przeliczeniu na dolary – ponad 5 mld). W FR nie ujawniono terminu realizacji kontraktu. – Dostawy potrwają kilka lat – powiedział jedynie Michiejew.

Więcej szczegółów podają źródła indyjskie. Według nich, zaliczka na realizację kontraktu wyniosła 15% jego wartości. Kolejne raty będą wypłacane w miarę postępu prac i dostaw. Pierwszy kompleks ma trafić do Indii w 2020.

Zawieranie kontraktów eksportowych w innych walutach niż dolary jest odpowiedzią na coraz częstsze sankcje USA wobec wielu krajów. Podobne rozliczenia Rosja realizuje także m.in. z Chinami i Iranem. Kontrakt na dostawy do Indii kompleksów S-400 jest największym w branży zbrojeniowej w historii FR. Negocjowano go ponad 3 lata. Indie są trzecim zagranicznym klientem na ten typ uzbrojenia, po ChRL i Turcji (Indie zamówiły S-400, 2018-10-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.