Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Glonass-M na orbicie

Astronautyka, 04 listopada 2018

3 listopada o 23:17 czasu lokalnego z wyrzutni nr 4 platformy nr 43 kosmodromu w Plesiecku wystartowała rakieta nośna Sojuz-2.1b (Problemy z ubezpieczeniem Sojuza z Glonass-M, 2018-11-01) z satelitą Glonass-M. Start odbył się bez problemów i o 23:28 blok przyspieszający Fregat-M oddzielił się od trzeciego stopnia rakiety, by wynieść satelitę na zaplanowaną orbitę. Po nawiązaniu z nim łączności telemetrycznej okazało się, że wszystkie systemy pokładowe funkcjonują prawidłowo.

Start rakiety nośnej Sojuz-2.1b z satelitą Glonass-M z wyrzutni nr 4 platformy nr 43 kosmodromu w Plesiecku, 3 listopada 2018, 23:17 / Zdjęcie: Roskosmos

Glonass-M to satelita drugiej generacji rosyjskiego systemu pozycjonowania GLONASS. Waży 1,415 t, a czas jego aktywnej pracy wynosi co najmniej 7 lat. System pokładowy satelity bazuje na rosyjskim procesorze VAX 11/750 (К1839). Glonass-M pozwala na 2,5 razy dokładniejsze pozycjonowanie niż satelita pierwszej generacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.