Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna Anakonda po modernizacji

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 listopada 2018

31 października na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach wylądował kolejny zmodernizowany śmigłowiec W-3WARM Anakonda (o nr bocznym 0813). Jest to szósty statek powietrzny tego typu zmodernizowany do jednolitego standardu.

Kolejny zmodernizowany śmigłowiec W-3WARM Anakonda powrócił do 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach / Zdjęcia: kmdr ppor. Marcin Braszak, BLMW

W 2014 pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a zakładami lotniczymi PZL Świdnik podpisano pierwszy kontrakt dotyczący unifikacji do jednolitej wersji wyposażenia morskich śmigłowców W-3 starszych serii, eksploatowanych przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Modernizacji poddano dwa wiropłaty transportowe W-3T (nr 0209 i 0304) oraz trzy ratownicze W-3RM (0511, 0505 i 0506).

Śmigłowce trafiły do PZL Świdnik w kwietniu, maju, czerwcu i sierpniu 2014. Zmodernizowane W-3 otrzymały m.in. cyfrowy system sterowania silnikami FADEC, nowe wyposażenie ratownicze oraz nowe kamery termowizyjne sprzężone z reflektorami. Śmigłowce wyposażono również w system automatycznej identyfikacji jednostek pływających.

Dwa zmodernizowane śmigłowce transportowe W-3T powróciły, już w wersji W-3WARM, do macierzystej jednostki, 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach, w lutym i marcu 2017. Kolejne trzy ratownicze Anakondy w wersji W-3WARM powróciły do Gdyni i Darłowa (Grupa Lotnicza 44. Bazy Lotnictwa Morskiego) odpowiednio w kwietniu, czerwcu i październiku 2017 (Kolejna zmodernizowana Anakonda, 2017-10-09). 22 lipca 2017 zmodernizowany śmigłowiec Anakonda (o nr 0511) po raz pierwszy uczestniczył w akcji ratowniczej na Bałtyku (Akcja ratunkowa Anakondy, 2018-10-09).

W 2016 pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a zakładami lotniczymi PZL Świdnik podpisano drugą umowę. Anakonda nr 0813 trafiła w grudniu 2016 do Świdnika jako pierwsza z drugiej tury modernizacyjnej przewidzianej na l. 2016-2018, w ramach której prace prowadzono na trzech najmłodszych śmigłowcach BLMW (Unifikacja kolejnych Anakond , 2016-12-09). W lipcu i sierpniu 2017 do PZL Świdnik trafiły dwa najmłodsze śmigłowce BLMW (0815 i 906).

Na podstawie informacji BLMW
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.