Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna zmiana pograniczników w Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 26 listopada 2018

24 listopada w godzinach porannych z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechali funkcjonariusze biorący udział w X misji wspierającej służby Republiki Macedonii.

X edycja misji Straży Granicznej w Macedonii zakończy się 21 grudnia / Zdjęcie: OSS SG

W operacji wsparcia weźmie udział 30. funkcjonariuszy z oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej pod dowództwem, mjr. SG Tomasza Szabłowskiego, który na co dzień pełni służbę w Karpackim Oddziale SG. Z ramienia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu w misji uczestniczy funkcjonariusz z Zakładu Zabezpieczenia Działań, mjr SG Rafał Badowski.

W trakcie miesięcznego wyjazdu funkcjonariusze Straży Granicznej będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych w zakresie wspólnych operacji służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Wyjazd poprzedzono tygodniowym szkoleniem zgrywającym, które zostało przeprowadzone przez kadrę dydaktyczną z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie zajęć funkcjonariusze doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzili kontrolę pojazdów i osób. Ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, uczestniczyli w szkoleniu epidemiologicznym, a także w zajęciach z budowy, zabezpieczenia i weryfikacji autentyczności dokumentów podróży. Zrealizowali ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu (Kolejni funkcjonariusze SG wyjechali do Macedonii, 2018-10-29).

Na podstawie informacji OSS SG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra