Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejna zmiana pograniczników w Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 26 listopada 2018

24 listopada w godzinach porannych z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wyjechali funkcjonariusze biorący udział w X misji wspierającej służby Republiki Macedonii.

X edycja misji Straży Granicznej w Macedonii zakończy się 21 grudnia / Zdjęcie: OSS SG

W operacji wsparcia weźmie udział 30. funkcjonariuszy z oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej pod dowództwem, mjr. SG Tomasza Szabłowskiego, który na co dzień pełni służbę w Karpackim Oddziale SG. Z ramienia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu w misji uczestniczy funkcjonariusz z Zakładu Zabezpieczenia Działań, mjr SG Rafał Badowski.

W trakcie miesięcznego wyjazdu funkcjonariusze Straży Granicznej będą realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych w zakresie wspólnych operacji służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Wyjazd poprzedzono tygodniowym szkoleniem zgrywającym, które zostało przeprowadzone przez kadrę dydaktyczną z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie zajęć funkcjonariusze doskonalili posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, prowadzili kontrolę pojazdów i osób. Ćwiczyli poruszanie się pojazdów w kolumnie, uczestniczyli w szkoleniu epidemiologicznym, a także w zajęciach z budowy, zabezpieczenia i weryfikacji autentyczności dokumentów podróży. Zrealizowali ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu (Kolejni funkcjonariusze SG wyjechali do Macedonii, 2018-10-29).

Na podstawie informacji OSS SG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.