Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwini modernizują ośrodek szkoleniowy

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 listopada 2018

Resorty obrony Litwy i Niemiec zawarły umowę o pomocy przy modernizacji litewskiego poligonu wojskowego w miejscowości Podbrodzie na wschodzie kraju.

Na zmodernizowanej i rozbudowanej strzelnicy czołgowej na poligonie w miejscowości Podbrodzie szkolić się będą mogły również m.in. pododdziały US Army / Zdjęcie: US Army

W myśl porozumienia, które w Wilnie zawarli litewski wiceminister obrony, Giedrimas Jeglinskas i Sekretarz Stanu w niemieckim resorcie obrony, dr Peter Tauber, rząd Niemiec przekaże Litwie ok. 1 mln euro (4,2 mln zł) w formie bezzwrotnej pomocy. Środki te mają zostać wykorzystane przez Wilno do modernizacji poligonu wojskowego im gen. Silvestrasa Żukauskasa w miejscowości Podbrodzie na wschodzie kraju.

Dzięki pomocy finansowej ze strony Niemiec Litwini będą mogli zakończyć modernizację i rozbudowę strzelnicy czołgowej i wozów bojowych, w tym zakupić zestaw celów ruchomych i ukazujących się, które będą pozorować siły nieprzyjaciela. Realizacja tego przedsięwzięcia ma zakończyć się do grudnia 2019.

Zmodernizowana dzięki wsparciu finansowemu z Niemiec strzelnica czołgowa i wozów bojowych na poligonie w miejscowości Podbrodzie będzie służyła do szkolenia zarówno jednostek wojsk lądowych Litwy, jak również sił międzynarodowych. Szkolić się na niej będą mogli m.in. żołnierze sił NATO stacjonujących na Litwie w ramach wzmocnionej, wysuniętej obecności (enhanced forward presence), które na terytorium naszego sąsiada dowodzone są przez...Niemcy (Zakończono ćwiczenie Iron Wolf 2018, 2018-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra