Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wystartował Sojuz-FG z MS-11

Astronautyka, 03 grudnia 2018

3 grudnia 2018 o 17:31 czasu lokalnego (11:31 GMT) z platformy startowej Nr 1 (Gagarinskij start) kosmodromu Bajkonur wystartowała rakieta nośna Sojuz-FG z załogowym satelitą Sojuz MS-11. Na pokładzie satelity znajduje się 3 kosmonautów realizujących misję MKS-58/59. To Rosjanin Oleg Kononienko, Amerykanka Anne McClain i Kanadyjczyk David Saint-Jacques.

Rakieta nośna Sojuz-FG z załogowym satelitą Sojuz MS-11 startuje z kosmodromu Bajkonur, 11:31 GMT / Zdjęcie: Roskosmos

Start odbył się bez problemów. Satelita trafił na zaplanowaną orbitę. Po 6 godzinach lotu według tzw. krótkiego schematu, ok. 17:36 GMT, MS-11 ma połączyć się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (MSK, ros. MSK, ang. ISS). Operując z niej kosmonauci mają m.in. wychodzić w otwartą przestrzeń, obsługiwać satelity towarowe i realizować prace naukowe. Misja ma potrwać 194 dni.

Poprzedni start Sojuza-FG, 11 października 2018, okazał się – po raz pierwszy w historii rakiet tego typu – nieudany (Awaria Sojuza-FG, 2018-10-11). Do awarii doszło 123 sekundy po starcie. Na szczęście dla kosmonautów, znajdujących się na pokładzie Sojuza MS-10, nie zawiodła procedura awaryjna. Gdy kapsuła z kosmonautami wylądowała na ziemi, okazało się, że nie doznali oni obrażeń. Powodem awarii okazał się błąd przy montażu rakiety przed startem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.