Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba Arrowa

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 08 kwietnia 2009

Wczoraj odbyła się próba izraelskiej przeciwrakiety Arrow 2. Celem był pocisk lotniczy imitujący irańską rakietę balistyczną Szahab-3.

Była to już 16 próba systemu Arrow budowanego przez Israel Aerospace Industries przy wsparciu Lockheed Martina. Według nieoficjalnych informacji, ok. 90% z nich było udanych.

Kompleksy Arrow pozostają w uzbrojeniu armii izraelskiej od 2000. Stanowią wyposażenie co najmniej dwóch baterii. Mają chronić przede wszystkim przed atakiem z Iranu lub Syrii. Izrael oferuje systemy Arrow Indiom i Turcji.

Rakiety Szahab (pers. Meteor) są rozwijane od lat 1980. (Nowa irańska rakieta balistyczna). Pierwotnie miały one zasięg oceniany na 350 km. Szahab-3 mają zasięg szacowany przez niektórych specjalistów na 2 tys. km. W ich zasięgu pozostaje więc m.in. Izrael. Niektórzy eksperci kwestionują fakt posiadania przez Iran rakiet o tak dużym zasięgu, uznając je - podobnie jak ich testy (Test irańskiej rakiety) - za wytwór propagandy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra